پرش لینک ها

موبایل مارکتینگ

بازاریابی موبایلی یک استراتژی موبایل مارکتینگ چند کاناله است که هدف آن دستیابی به مخاطبان هدف است. موبایل مارکتینگ، فرایند تبلیغ و فروش محصولات یا خدمات با استفاده از دستگاه‌های همراه مانند تلفن همراه و تبلت است. با توجه به روند رو به رشد استفاده از دستگاه‌های همراه، موبایل مارکتینگ به یکی از مهم‌ترین روش‌های بازاریابی تبدیل شده است. هدف این مقاله شناخت بیشتر بازاریاب موبایل، انواع بازاریابی موبایلی و ابزارهای موبایل مارکتینگ است.

انواع بازاریابی موبایلی

هر کسب و کاری می بایست با توجه به نوع محصول یا خدمات و ویژگی های مخاطب هدف، بهترین نوع بازاریابی موبایلی را برای پیشرفت کار خود انتخاب کند. برخی از تکنیک های بازاریابی موبایلی عبارتند از:

  • بازاریابی موبایلی پیامکی

بازاریابی موبایلی پیامکی به روش ارتباط موثر و اطلاعات مهم برای تبلیغ برند و ویژگی های آن به مشتریان از طریق پیامک اشاره دارد. بازاریابی پیامکی باعث بهبود روابط با مشتری می شودو شما می توانید مشتریان موجود را حفظ و وفاداری به برند را در بین مشتریان خود ایجاد کنید. اکثر این پیام ها برای کاربر جالب و محبوب هستند، بطوری که گزارش ها نشان می دنهد که پیام ها تا 8 برابر متقاعد کننده تر هستند.

  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر مکان

بازاریابی موبایلی مبتنی بر مکان یک استراتژی بازاریابی مستقیم است که از زمان کمتری استفاده می کند و از موقعیت مکانی تلفن همراه برای اطلاع رسانی در مورد پیشنهادات تجاری نزدیک استفاده می کند.

  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر رسانه های اجتماعی

وقتی صحبت از تلفن های همراه می شود، باید توجه زیادی به بهینه سازی رسانه های اجتماعی خود برای استفاده راحت از موبایل داشته باشید. در اینستاگرام با استوری و پست می توانید پیام اصلی برند را با ترکیبی جذاب از تصاویر، اینفوگرافیک ها و متن های جذاب برجسته تر کنید.

  • بازاریابی موبایلی مبتنی بر ایمیل

بازاریابی موبایلی ایمیلی مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی، استراتژی انحصاری بازاریابی موبایلی نیست، اما از آنجایی که اکثر کاربران از طریق تلفن همراه به ایمیل ها دسترسی دارند، لازم است کمپین های ایمیلی مناسب برای تلفن های همراه بهینه سازی شوند.

ابزارهای موبایل مارکتینگ

از زمانی که گوشی‌های هوشمند وارد بازار شدند، استفاده مردم از رایانه و لپ‌تاپ به تدریج کاهش یافت، به گونه‌ای که امروزه افراد تمام نیازهای خود را با گوشی هوشمند خود مدیریت می‌کنند. ابزارهای موبایل مارکتینگ از محبوب ترین تبلیغات موبایل هستند و در اینجا با برخی از آنها آشنا خواهید شد.

ابزار Google Analytics

Google Analytics  از مفیدترین و بهترین ابزار دیجیتال مارکتینگ است که همه بصورت رایگان از آن استفاده می کنند. گوگل آنالیتیکس بیشترین استفاده را در بین بازاریابان دیجیتال دارد و به شما بینش عالی در مورد عملکرد سایت، رفتار بازدیدکنندگان و جمعیت شناسی کاربر می دهد.

ابزار اد جاست (Adjust)

ابزار Adjust یکی از محبوب ترین و مهم ترین خدمات بازاریابی با موبایل است که ابزارهای تجزیه و تحلیل اپلیکیشن موبایل و اسناد اسناد را در اختیار کاربران قرار می دهد. این ابزار موثر شاخص کمپین های تبلیغاتی مختلف، تجزیه و تحلیل فعالیت درون برنامه ای، آمار فروش اپلیکیشن و میزان بازگشت سرمایه را تعیین می کند.

ماتریکس ابزار بازاریابی موبایلی ایرانی

Metrix( ماتریکس) در کنار ابزارهای بازاریابی موبایلی خارجی، یک ابزار قدرتمند ایرانی است که تحلیل جامعی را در اختیار بازاریابان دیجیتال قرار می دهد. ماتریکس  با یافتن و گزارش بهترین کمپین‌ها یا شبکه‌هایی که بیشترین کاربران را به برنامه می‌آورند، به شما می‌گوید که بودجه و انرژی خود را در کدام کانال‌ها خرج کنید.

ابزار  admob (ادموب)

این برنامه برای کسب درآمد از برنامه شما استفاده می شود. بازاریابان موبایلی که می‌خواهند از اپلیکیشن خود کسب درآمد کنند یا قصد دارند نرم‌افزار خود را از طریق برنامه‌های دیگر تبلیغ کنند، باید از این برنامه استفاده کنند.

 

استراتژی فروش موبایل

اگر می خواهید شاهد رشد کسب و کار خود باشید، باید استراتژی بازاریابی موبایلی خود را بهبود ببخشید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود استراتژی بازاریابی تلفن همراه خود انجام دهید.

  1. برسی عملکرد وب سایت

استراتژی بازاریابی موبایلی زمانی که وب سایت روی صفحه گوشی کار می کند بسیار موثر است. مسائل مربوط به عملکرد وب سایت، مانند سرعت پایین بارگذاری وب سایت، می تواند تأثیر قابل توجهی بر نرخ تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت به مشتریان عادی داشته باشد.

  1. بهینه سازی جستجوی صوتی

زمانی که مخاطبی کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کند، سئو سایت شما بهترین راه برای هدایت آنها به سمت شما خواهد بود. اخیرا سئو جستجوی صوتی نیز محبوب شده است و همه گوشی های هوشمند اپل و اندروید دارای دستیار صوتی مخصوص به خود هستند.

  1. تمرکز بر ایجاد محتوای سازگار با موبایل

اما تمرکز بر ایجاد محتوای کاربرپسند، بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی تری در سایت شما نگه می دارد. هنگام ایجاد پست ها، صفحات تبلیغاتی و بازاریابی، یا محتوایی که مشتریان علاقه مند را جذب می کند در نظر بگیرید.

سخن آخر

امروزه بازاریابی موبایلی یک بستر بسیار مهم و نوآورانه در بازاریابی اینترنتی است و با سرعت شگفت انگیزی در حال گسترش است. بازاریابی موبایلی شامل بهینه سازی سئو برای محتوا، بهینه سازی طراحی مرتبط با رابط کاربری و تجربه کاربری از وب سایت ها و شبکه های اجتماعی است. امیدواریم مطالب این مقاله مفید واقع شده باشد.