پرش لینک ها
غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی به معنای ساختاری می باشد که به درستی طراحی شده است که به وسیله برندها در نمایشگاه ها برای نمایش محصولات و خدمات خود مورد استفاده قرار می دهند. یک غرفه نمایشگاهی لوکس و خوش ساخت معمولا به وسیله متخصصان غرفه ساز نمایشگاهی طراحی و اجرا می شود. طراحی دکور نمایشگاهی به نحوی ساخته شده اند که به کسب و کارها اجازه می دهد تا محصولات و خدمات خود را به پیشرفته ترین و جذاب ترین شکل ممکن ارائه دهند.

این برنامه ای است که در آن متخصصان فروش می توانند به مشتریان خود بینش دقیقی از محصولات و خدمات خود عرضه نمایند. این غرفه‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که برندها بتوانند با آسان ترین حالت ارتباط برقرار کنند و محصولات و خدمات خود را به عرضه بگذارند که در نهایت منتهی به فروش بیشتر می‌شود.

نکات مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی

در طراحی غرفه نمایشگاهی نکات بسیار زیادی وجود دارد که مهم ترین آن ها اندازه غرفه، نوع محصولات یا خدماتی که عرضه می شود، مخاطبان هدف و بودجه کلی آن را در نظر داشت. بعضی از اصلی ترین جنبه های طراحی غرفه نمایشگاهی شامل موارد زیر است:

 • برندسازی

غرفه باید از لحاظ ظاهری با برند شرکت، طرح رنگ تا لوگوی شرکت هماهنگ باشد.

 • عملکرد

غرفه باید به گونه ای باشد که به راحتی بتوانید حرکت کنید و فضای مورد نیاز برای تعامل بازدیدکنندگان با محصولات یا خدمات نمایش داده شده فراهم نماید.

 • زیبایی شناسی

غرفه باید از لحاظ ظاهری و طراحی دکور نمایشگاهی جذاب باشد و در نخستین دیدار مشتری را به خود جذب کند.

 • تعامل

غرفه باید به گونه ای طراحی شود که ذهن بازدیدکنندگان را درگیر کند و آن ها را تشویق کند تا مجدد در مورد شرکت و محصولات یا خدمات آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.

 • با یک مفهوم قوی آغاز کنید

نخستین قدم در طراحی دکور نمایشگاهی، ارائه یک مفهوم قوی می باشد. این می تواند یک ایده خلاقانه، یک پیام فوق والعاده یا یک طراحی جسورانه باشد.

 • مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید

زمان طراحی غرفه خود، حتما در نظر بگیرید که مخاطبان هدف شما چه افرادی می باشند.

 • از مواد باکیفیت استفاده کنید

از موادی که برای ساخت غرفه خود بکار می گیرید، تفاوت بسیاری در ظاهر کلی آن به وجود می آورد. مواد باکیفیت را برگزینید که دوام بالایی داشته باشند و تاثیر مثبتی بر روی مخاطب بگذارد.

 • به جزئیات دقت کنید

تمام حواس مخاطب به جزئیات است، پس در نتیجه حتی به ریز ترین و جزئی ترین جنبه های طراحی غرفه خود دقت کنید. این می تواند شامل مواردی مثل روشنایی، کفپوش و مبلمان باشد.

 • غرفه خود را قبل از نمایش آزمایش کنید

هنگامی که غرفه شما طراحی و ساخته شد، حتما قبل از نمایش آن را آزمایش و تست کنید. این کار به شما کمک می کند تا مشکلات احتمالی را متوجه شوید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به خوبی کار می کند.

با رعایت کردن این نکات می توانید یک غرفه نمایشگاهی طراحی کنید که به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کمک می کند.

عوامل موثر در طراحی غرفه نمایشگاه

نظم در طراحی غرفه نمایشگاه

از عوامل موثر و جذاب در یک طراحی غرفه نمایشگاه و غرفه سازی، نظم می باشد که به غرفه اتحاد خاصی می‌بخشد و آن را از سالن نمایشگاه جدا می کند. با دارا بودن یک غرفه‌ منظم به مخاطبان خود نشان می‌دهید که در کارهایتان منظم هستید و این انضباط موجب آرامش خاطر آنها خواهد شد، نظم از مهم ترین نکات طراحی غرفه نمایشگاه است.

مذاکرات در طراحی غرفه نمایشگاه

باید برای غرفه مکانی تعیین شود تا بتوانیم با میهمانان ویژه، مذاکرات مناسب با احترام و شخصیت کاری خاص انجام شود. برای داشتن غرفه‌ای زیبا و منحصر به فرد، حتما جلسه‌ای با تیم طراحی و اجرای غرفه و حتی مدیران فروش ترتیب دهید تا در زمان نمایشگاه تمامی موارد برای یک حضور منظم، و موفق آماده باشد، برگزاری یک جلسه نیز از اصول طراحی غرفه نمایشگاه درست و با کیفیت است.

نوع برخورد و نوع پذیرایی در غرفه نمایشگاه

نوع برخورد و نوع پذیرایی شما در غرفه نمایشگاه از میهمانان ها و بازدیدکنندگان می‌تواند در عقد یا لغو قرار داد موثر باشد. به این نکته دقت کنید که بسیاری از مدیران شرکت‌های بزرگ، دوره‌های روانشناسی و رفتارشناسی را سپری کرده اند و حرکات و رفتار شما و حتی نوع پذیرایی را در نظر دارند و پس از مطمئن شدن از این موارد و راستی آزمایی، دست به عقد یک قرارداد می‌زنند.

اندازه مناسب برای طراحی غرفه نمایشگاه

انتخاب اندازه مناسب برای طراحی غرفه نمایشگاه شما می تواند بسیار موثر واقع شود. انتخاب اندازه مناسب برای یک غرفه طبق سلیقه نمی باشد و این طرز تفکر که هرچه قدر غرفه بزرگ تر باشد به اعتبار شرکت می افزاید کاملا غلط است، باید دقت کنید که غرفه خیلی کوچک نباشد چون ممکن است عدم فضای مناسب نتواند شما را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

مواردی که باید در انتخاب فضای مناسب در نظر بگیرید باید مناسب برای تعداد کالاهای نمایشی، اندازه و حجم ارائه آن‌ها باشد و اگر به فضای مذاکره و تشریفات احتیاج دارید، با توجه به بودجه متناسب اختصاص یافته از سمت شرکت و اندازه غرفه، برنامه ریزی ها انجام شود.

ویژگی های داشتن یک غرفه نمایشگاهی خوب

 • یک غرفه باید جذابیت کافی را داشته باشد.
 • غرفه باید هماهنگ با نوع کالاهای نمایشی باشد.
 • باید دارای وضعیت مکانی مناسبی باشد.
 • طرح به وجود آمده باید دارای پیامی ملموس و قابل فهم برای عموم باشد.
 • طرح مورد نظر با محصولات و کالاهای در حال ارائه، متناسب باشد.

کلام پایانی

اگر تصمیم دارید در نمایشگاه شرکت کنید، حتما فضضای نمایشگاهی که در نظر دارید را سریع تر رزرو کنید. رزرو لحظه آخری امکان دارد هزینه اضافی به دنبال داشته باشد. رزرو قبلی هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی می کند. ما در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم که بتوانید بهترین تیم را برای طراحی و اجرای غرفه خود انتخاب کنید و قبل از طراحی غرفه نمایشگاهی می توانید از تیم متخصص در خصوص قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی مشاوره بگیرید.