تلفن

02166561301 – 02166561280

چگونه بهترین کاتالوگ را چاپ کنیم؟

یکی از بهترین راه‌های معرفی برند و محصولات به افراد عادی، استفاده از تبلیغات مناسب است. اگر شما نیز به عنوان فردی که به تازگی اقدام به راه‌اندازی کسب و کار خود کرده‌اید و یا درصدد آن هستید تا برند خود را به صورت گسترده به مشتریان معرفی کنید، توصیه می‌شود از روش‌های مناسب تبلیغ استفاده نمایید. در میان انواع روش‌های تبلیغات مانند استفاده از بروشورها، تراکت‌ها و …، چاپ بهترین کاتالوگ می‌تواند روشی مناسب برای برندینگ و تبلیغ محصولات شما باشد.

برای این که بتوان نسبت به طراحی کاتالوگ حرفه‌ای اقدام کرد باید با مسائل مختلفی مانند این که کاتالوگ چیست؟ اجزای کاتالوگ کدامند و نکات مهم طراحی کاتالوگ آشنا بود. از این رو این مقاله به بررسی این موضوعات و ارائه اطلاعات کامل در این مورد اختصاص دارد.

کاتالوگ چیست؟

منظور از کاتالوگ، محصولاتی است که با استفاده از کاغذ تهیه می‌شوند و ابزاری مناسب برای معرفی محصولات، بازاریابی و ابزاری قدرتمند برای فروش بیشتر این محصولات هستند. این ابزارها دارای صفحات مختلفی هستند که حاوی اطلاعات کامل در مورد محصول و برند مورد نظر است. در چاپ کاتالوگ از رنگ‌ها، تصاویر و طرح‌های جذابی استفاده می‌شود که در نهایت سبب جذب مشتریان و ترغیب آنها به مطالعه محتوای موجود در این کاتالوگ‌ها می‌شود.

البته تمامی این موارد زمانی اتفاق می‌افتد که طراحی کاتالوگ به صورت حرفه‌ای انجام شده و اطلاعاتی مناسب در آنها درج شده باشد؛ بنابراین مهم است که در طراحی این ابزارها از خدمات مراکز معتبر فعال در این زمینه استفاده کنید. در غیر این صورت احتمال این که طراحی کاتالوگ‌ها به صورت حرفه‌ای انجام شده و در نهایت، اهداف کسب و کارها به واقعیت نزدیک شود کاهش پیدا خواهد کرد.

کاتالوگ از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود؟

از جمله مواردی که در طراحی و چاپ بهترین کاتالوگ باید به آن توجه کرد این است که یک کاتالوگ استاندارد از چه بخش‌هایی تشکیل می‌شود. در صورتی که با این قسمت‌ها آشنا بوده و در طراحی کاتالوگ‌ها به این موضوع توجه شود که تمامی این اجزا در طرح مورد نظر باشند احتمال این که این ابزارها در معرفی کسب و کار و محصولات و خدمات ارائه شده به مردم، موفق عمل کنند افزایش پیدا می‌کند.

اجزای تشکیل دهنده کاتالوگ عبارت‌اند از:

  • جلد کاتالوگ
  • صفحات کاتالوگ
  • طرح‌های اجرا شده در کاتالوگ
  • تصاویر چاپ شده در کاتالوگ

انواع کاتالوگ کدامند؟

انواع کاتالوگ را می‌توان به دو دسته کاتالوگ‌های چاپی و کاتالوگ‌های دیجیتال تقسیم‌بندی کرد. هر کدام از این کاتالوگ‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و به سبب قابلیت‌هایی که دارند امکان تبلیغ و برندینگ برای کسب و کارها در سطوح مختلف را به وجود می‌آورند.

کاتالوگ چاپی چیست؟

کاتالوگ‌های چاپی از بهترین ابزارها برای تبلیغ فیزیکی کسب و کارها و برندهای مختلف است. این محصولات را می‌توان در تیراژهای مختلف چاپ کرده و از آنها برای تبلیغ در همایش‌ها، جلسات، فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها استفاده کرد.

با چاپ بهترین کاتالوگ چاپی می‌توان محصولات برند مورد نظر را به خوبی به افراد معرفی کرد. البته قبل از چاپ آنها باید اهداف چاپ این محصولات را مشخص نموده و بر اساس این اهداف، طرح، محتوا و تصاویر مناسب را انتخاب کرد. از مزیت‌های مهم استفاده از این کاتالوگ‌ها، امکان چاپ آنها در تعداد بالا می‌باشد؛ بنابراین در نمایشگاه‌ها و جلسات بزرگ با کمبود تعداد کاتالوگ مواجه نخواهید بود.

کاتالوگ دیجیتال چیست؟

نمونه دیگر کاتالوگ‌ها، انواع دیجیتال آنها هستند. این محصولات را در فرمت PDF یا فلش طراحی می‌کنند تا بتوان آنها را بر روی سایت و یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد. با طراحی حرفه‌ای کاتالوگ‌های دیجیتال می‌توان امکان بازدید آنها را به صورت آنلاین برای مخاطبان فراهم آورد. در این حالت مخاطبان می‌توانند در صورت نیاز نسبت به خرید محصولات مورد نظر اقدام کنند. شایان ذکر است که امکان ارائه این کاتالوگ‌ها بر روی لوح‌های فشرده و یا در فلش نیز وجود دارد. از این رو می‌توان در همایش‌ها و نمایشگاه‌ها، این کاتالوگ‌ها را به مخاطبان ارائه نمود.

در صورت اقدام به ارائه کاتالوگ‌های دیجیتال می‌توان از مزیت‌هایی چون صرفه‌جویی در هزینه‌ها، عدم محدودیت در چاپ و امکان ارائه گسترده این کاتالوگ‌ها نیز بهره‌مند شد.

نکات مهم طراحی بهترین کاتالوگ

اگر قصد چاپ بهترین کاتالوگ را دارید باید به یک سری اصول عمل کرده و نکات مهمی را در این کار مد نظر قرار داد. البته توصیه می‌شود به منظور کسب بهترین نتیجه در چاپ انواع کاتالوگ از افراد متخصص در این زمینه و راهنمایی‌های آنها استفاده کنید. این افراد و شرکت‌ها به دلیل تخصص و تبحر بالایی که در این زمینه دارند می‌توانند بهترین مشاوره را به شما ارائه کرده و شما را در چاپ کاتالوگی با کیفیت و کارایی بالا یاری کنند.

از نکات مهمی که به هنگام چاپ کاتالوگ باید به آنها توجه کرد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

طراحی مناسب کاتالوگ

قبل از هر کاری باید متن و محتوای مناسبی برای چاپ کاتالوگ تهیه کنید. برای تهیه این متون باید به این نکته توجه کنید که نظم مطالب و ارائه اطلاعات در این محتواها نباید به گونه‌ای باشد که حوصله مخاطب را سر ببرد. باید اطلاعات را در قالب متنی جذاب ارائه کنید.

در مرحله بعد باید فونت محتوا را به درستی انتخاب کنید. برای این کار از برند بوک استفاده کنید. در صورتی که برند بوک ندارید می‌توانید از خدمات چاپخانه برای ترتیب دهی به مطالب و تنظیم آنها استفاده نمایید.

تهیه محتوای مناسب

نکته دیگری که باید در چاپ بهترین کاتالوگ به آن توجه کنید تهیه محتوای مناسب است. علاوه بر نکاتی که در بخش قبل به آنها اشاره شد، این محتوا باید حاوی اطلاعاتی مانند نام محصول، ویژگی‌ها و قابلیت‌های محصول، توضیحات مربوط به نحوه ساخت محصول، کارایی محصول، قیمت محصول و راه‌های ارتباطی با برند مورد نظر باشد.

تهیه تصاویر مناسب

تصاویر از مهمترین بخش‌های هر کاتالوگی است. از این رو برای این که کاتالوگ شما دارای جذابیت‌های بصری مناسبی بوده و مخاطبان را به خود جلب کند باید از تصاویر اختصاصی استفاده کنید. در صورتی که امکان استفاده از تصاویر اختصاصی محصولات وجود نداشته باشد می‌توانید از تصاویر باکیفیت موجود در اینترنت استفاده کنید.

انتخاب بهترین رنگ‌ها

انتخاب رنگ مناسب از دیگر نکات مهم و تأثیر گذار در چاپ کاتالوگ است. به هیچ عنوان از تنوع رنگی استفاده نکنید. شما می‌توانید رنگ برند را در طراحی کاتالوگ محصولات کسب و کار خود به کار ببرید. این موضوع با تأثیر مثبتی که بر مخاطبان دارد می‌تواند آنها را به مطالعه کاتالوگ ترغیب کرده و به این ترتیب باعث افزایش فروش شود.

انتخاب رنگ برای کاتالوگ باید بر مبنای اصول علمی و روان‌شناختی انجام شود. از این رو باید از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و چاپ کاتالوگ کمک بگیرید. این شرکت‌ها با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه دارند، بهترین رنگ را متناسب با رنگ برند و نوع محصولات به شما معرفی خواهند کرد.

توجه به قابلیت حمل آسان

دقت داشته باشید که چاپ بهترین کاتالوگ باید در ابعاد استاندارد انجام شود. در این حالت امکان حمل و جابجایی آن به راحتی امکان‌پذیر بوده و مخاطبان می‌توانند آنها را به همراه داشته باشند؛ بنابراین متناسب با نوع کسب و کار و محصولات خود، کاتالوگی در ابعاد استاندارد تهیه کنید.

به جز ابعاد به وزن کاتالوگ نیز باد دقت کنید. در صورتی که کاتالوگ چاپ شده دارای وزن زیادی باشد قطعاً حمل آن برای مخاطبان امکان‌پذیر نخواهد بود.

استفاده از خدمات چاپخانه معتبر

حال که تمامی اقدامات لازم برای طراحی کاتالوگ حرفه‌ای را انجام دادید باید به دنبال پیدا کردن چاپخانه‌ای معتبر باشید. شما می‌توانید از چاپخانه‌های خوش نام و با رزومه موفق کمک گرفته و کاتالوگی با کیفیت بالا و در ابعاد استاندارد چاپ کنید. از مزیت‌های چاپ کاتالوگ در چاپخانه‌های معتبر می‌توان به مواردی مانند چاپ سریع و تحویل به موقع، بالا بودن کیفیت چاپ، رنگ بندی استاندارد، امکان ویرایش کاتالوگ و استفاده از کاغذهای متنوع اشاره کرد. به این ترتیب با صرف هزینه معقول می‌توانید کاتالوگی با کیفیت بالا در دست داشته باشید.

برای چاپ کاتالوگ از چه کاغذهایی استفاده می‌شود؟

در چاپ کاتالوگ‌های باکیفیت از کاغذهایی با جنس پنبه و کتان استفاده می‌شود. کاغذهای گلاسه به دلیل کیفیت بالا و امکان اجرای رنگ بندی‌های متنوع بر روی آنها، گزینه مناسبی برای چاپ کاتالوگ‌ها هستند. در صورتی که قصد چاپ کاتالوگ نفیسی را دارید از کاغذ گلاسه مات و براق استفاده کنید.

نوع دیگر کاغذها، کاغذهای کرافت هستند. این کاغذها دارای رنگ قهوه‌ای بوده و از خمیر کاغذ سولفاته تهیه می‌شوند. کاغذهای کرافت دارای ضعف‌هایی هستند؛ اما قابلیت چاپ پذیری مناسبی دارند. از این رو در برخی مواقع می‌توانند گزینه‌ خوبی برای چاپ کاتالوگ باشند.

کلام آخر

به منظور چاپ بهترین کاتالوگ می‌توانید از خدمات کانون تبلیغات نقش باران استفاده کنید. این مرکز دارای کادری متعهد و مجرب بوده و بهترین ایده‌ها را در زمینه چاپ انواع کاتالوگ‌ها ارائه می‌کند. خدماتی از جمله طراحی و چاپ انواع سررسید، طراحی گرافیکی، انواع تیزرهای تبلیغاتی و چاپ و بسته بندی در این مجموعه به مشتریان ارائه می‌شود. اجرای ایده‌های خلاقانه، طراحی و چاپ بر اساس به روزترین متدها در این شرکت توسط افراد حرفه‌ای و با قیمت‌های مناسب انجام می‌شود. در صورت نیاز به دریافت خدمات مشاوره می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس بوده و پاسخی مناسب برای تمامی سؤالات خود پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید