تلفن

02166561301 – 02166561280

چند نکته مهم که در زمان چاپ بروشور باید بدانید

بروشورها جزو ابزارهای مهم تبلیغات به شمار می‌آیند. از این رو طراحی و چاپ آنها باید به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای تعیین شده انجام شود تا در نهایت بتوان به اهداف مشخص شده دست پیدا کرد. این ابزارها باید بتوانند اطلاعات کافی در مورد محصول و برند مورد نظر را به کاربران انتقال داده و به سبب جذابیت‌هایی که دارد، در نهایت موجب خرید شود. با توجه به این گفته‌ها می‌توان چنین دریافت که در چاپ این ابزارهای تبلیغاتی باید به نکات مهمی توجه کرده و این کار را به دست افراد متخصص سپرد. از مهمترین نکات چاپ بروشور می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

اهداف چاپ بروشور را تعیین کنید

در طراحی و چاپ بروشور مانند تمامی عناصر تبلیغاتی دیگر باید برنامه‌ریزی مشخصی داشته و اهدافی را تعیین کرد. در واقع این برنامه‌ریزی و تعیین اهداف باعث می‌شود تا مسیر پیش رو، روشن بوده و مدیران کسب و کارها بتوانند برآوردهای لازم را داشته و در نهایت بررسی کنند که آیا به اهداف تعیین شده دست یافته‌اند یا خیر.

در صورتی که هدف‌گذاری انجام شده و طراحی و چاپ بروشور بر اساس این اهداف انجام شود مشخص خواهد بود که بروشور مورد نظر حاوی چه اطلاعاتی است و باید چه چیزهابی را به خواننده منتقل کند.

توصیه می‌شود برای تعیین اهداف طراحی بروشور به سؤالاتی مانند این که انتظار دارید میزان سود فروش چقدر باشد؟ بازار هدف شما چیست؟ نحوه فروش محصولات به صورت آنلاین است یا فروش حضوری دارید؟ و … پاسخی مناسب پیدا کنید.

نحوه تا شدن بروشور مهم است

نکته مهمی که می‌توان آن را جزو مهمترین نکات چاپ بروشور دانست؛ اما متأسفانه بسیاری از کسب و کارها به هنگام طراحی این ابزارهای تبلیغات به آن توجه نمی‌کنند، نحوه تا شدن بروشور است.

به این موضوع توجه کنید که شما می‌توانید در طراحی و چاپ بروشورها، روش‌های خلاقانه‌ای برای تا شدن آنها اجرایی کنید. توجه داشته باشید که لازم نیست تا تمامی بروشورها مانند کتاب باز و بسته شوند. اگر شما خواهان ایجاد جذابیت بصری برای مخاطبان هستید می‌توانید روشی را به کار گیرید که با باز کردن بروشور، کاربر به کل صفحات و مطالب بروشور دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال، روش تا کردن سه تایی می‌تواند روشی جذاب و در عین حال ساده برای چاپ بروشور باشد.

از بهترین فونت و رنگ استفاده کنید

بروشورهایی که برای معرفی برند، محصولات و خدمات، چاپ و منتشر می‌شوند معمولاً دارای قسمت‌های مختلفی اعم از متن، عنوان و زیرنویس هستند. هر کدام از این قسمت‌ها باید با فونت مناسب چاپ شوند. در این حالت هم جلوه بصری کار زیباتر می‌شود و هم کاربر به هنگام مطالعه مطالب با مشکلی مواجه نخواهد شد. طبق توصیه کارشناسان، انتخاب سه نوع فونت برای چاپ بروشور، ایده آل خواهد بود.

یکی دیگر از مهمترین نکات چاپ بروشور این است که از رنگ‌های مناسب در طراحی بروشور استفاده کنید. ترکیب رنگ‌ها می‌تواند مخاطبان را جذب محتوای بروشور کرده و آنها را نسبت به مطالعه آنها ترغیب کند. به عنوان مثال اگر خدمات و محصولات کسب و کار شما، سرگرم کننده هستند می‌توانید رنگ‌هایی شاد را انتخاب کنید یا در صورتی که محصولات شامل تجهیزات اداری و … هستند می‌توانید از رنگ‌های رسمی و خنثی استفاده نمایید.

بروشور را در اندازه مناسب چاپ کنید

بروشورها به دلیل این که اطلاعات کاملی در مورد محصول و خدمات مورد نظر به کاربران منتقل می‌کنند به عنوان یک محصول ایده آل برای تبلیغات و بازاریابی کسب و کارهای مختلف به حساب می‌آیند. از این رو باید طراحی آنها به نحوی باشد که کاربران به صورت دقیق به اطلاعات مورد نظر دست پیدا کنند و در صورت نیاز بروشور را با خود ببرند. از این رو علاوه بر جذابیت‌های بصری، این محصولات باید در اندازه‌های مناسبی نیز چاپ شوند.

با توجه به این که بروشورها در انواع برگه‌های فروش، آگهی‌ها، منوها، راهنمای محصول و … چاپ می‌شوند، اندازه استانداردها آنها با هم فرق خواهد داشت. به همین دلیل نیز چهار اندازه استاندارد در نظر گرفته شده است که با توجه به نوع بروشور، اندازه آن تعیین می‌گردد.

جنس کاغذ و روکش بروشور را با دقت انتخاب کنید

مورد دیگر در بررسی مهمترین نکات چاپ بروشور، توجه به نوع کاغذ و روکش مورد استفاده در طراحی و چاپ این ابزارهای تبلیغاتی است. در بازار برای چاپ بروشورهای مختلف از کاغذها و روکش‌هایی با جنس، ضخامت و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود؛ اما اگر شما به دنبال آن هستید که بروشور کسب و کار شما به معنای واقعی بتواند مشتریان را به خود جلب کرده و آنها را ترغیب به مطالعه و در نهایت، خرید نماید باید از کاغذ و روکشی مناسب با کیفیت ایده آل استفاده کنید.

استفاده از کاغذهایی با ضخامت بالا و جنس مناسب و روکش‌هایی ساخته شده از متریال مرغوب باعث می‌شود تا طول عمر و ماندگاری بروشور افزایش پیدا کند. در ضمن این کاغذها و روکش‌ها سبب خواهند شد تا رنگ‌ها به کار رفته در بروشور و تصاویر، هر چه بیشتر خود را نشان دهند و درخشان‌تر به نظر آیند. تمامی این ویژگی‌ها در نهایت منجر به افزایش تأثیرگذاری بروشور خواهد شد و هویت کسب و کار شما را نشان خواهد داد.

سعی کنید بروشور به صورت سرگرم کننده طراحی شود

حتماً شما هم بروشورهایی را دیده‌اید که به صورت جزوه وار نوشته شده‌اند. این نوع چاپ بروشور باعث می‌شود تا کاربر از مطالعه بروشور و اطلاعات درون آن منصرف شود. این امر نشان می‌دهد که بروشور طراحی شده کارایی لازم را ندارد. این در حالی است که طراحی بروشور به صورت جذاب و سرگرم کننده می‌تواند تأثیر زیادی بر مخاطب گذاشته و علاقه وی به مطالعه بروشور را افزایش دهد. به همین جهت از طراحی سرگرم کننده به عنوان یکی از مهمترین نکات چاپ بروشور یاد می‌شود.

برای این که بروشوری سرگرم کننده و جذاب طراحی کنید می‌توانید از رنگ‌های شاد و گیرا استفاده کنید. استفاده از تصاویری که جلوه بصری فوق‌العاده‌ای دارند و یا تصاویر شکلک‌ها و ایموجی ها نیز ایده‌های مناسبی خواهند بود. استفاده از طرح‌های هندسی خاص نیز مورد نظر متخصصان قرار گرفته و سبب می‌شوند تا کاربران راغب به مطالعه تمامی محتویات بروشور باشند.

از تصاویر باکیفیت استفاده کنید

استفاده از تصاویر باکیفیت نیز جزو ضروریات چاپ بروشور به شمار می‌آید. توجه داشته باشید که تصاویر منتخب باید دارای وضوح و درخشندگی بالایی باشند. شما می‌توانید از تصاویر اختصاصی استفاده کنید. در صورتی که امکان استفاده از چنین تصاویری را ندارید توصیه می‌شود سراغ عکس‌های باکیفیت و بی‌شماری که در اینترنت وجود دارد بروید.

اگر کسب و کاری بزرگ با سود بالا دارید و این امکان فراهم است تا عکاسی استخدام نمایید، حتماً این کار را انجام دهید. مطمئن باشید که استفاده از تصاویر باکیفیت مناسب و با جلوه بصری جذاب می‌تواند تأثیرات زیادی بر مخاطبان گذاشته و اهداف شما از طراحی بروشور را به واقعیت نزدیک کند.

نحوه قرار دادن اشیاء داخل بروشور مهم است

در برخی موارد لازم است تا وسایلی همچون سی دی، دی‌وی‌دی و … در داخل بروشور قرار داده شود. از این رو باید نحوه قرار دادن این اشیاء داخل بروشور را در نظر گرفت. اهمیت این موضوع به قدری است که کارشناسان این حوزه از این مورد به عنوان یکی از مهمترین نکات چاپ بروشور نام می‌برند.

شما می‌توانید برای قرار دادن اشیایی مانند هدایای کوچک، سی‌دی‌ها و … از روش‌های خلاقانه‌ای استفاده کنید. در واقع در مورد طراحی این که چگونه اشیاء را داخل بروشور قرار دهید با هیچ محدودیتی روبرو نیستید. هر چه ایده قرار دادن این اشیاء داخل بروشور، جذاب‌تر و کارآمدتر باشد می‌تواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

به عنوان مثال شما می‌توانید بروشور را به نحوی طراحی کنید که با باز کردن آن، سی دی و یا هر شیء دیگری به بیرون کشیده شود. تمامی این روش‌ها باعث می‌شوند تا مخاطب جلب محتویات داخل سی دی شده و با دیدن هدیه، ترغیب به مطالعه محتویات بروشور شود.

از فضای بروشور به درستی استفاده کنید

فضای سفید موجود در بروشورها از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار می‌باشد. در واقع نحوه استفاده از این فضاها و طراحی آنها باعث می‌شود تا از به هم ریختگی در محتویات بروشور جلوگیری شده و نظم خاصی در این محصول به وجود آید.

تنظیم و استفاده از فضای سفید بروشورها باید توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. از این رو برای این کار می‌توانید از افراد و شرکت‌های فعال در این زمینه استفاده کنید.

کلام آخر

کانون تبلیغات نقش باران از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و چاپ بروشورهای مختلف است. این مرکز با برخورداری از تیمی حرفه ای و با آشنایی و رعایت مهمترین نکات چاپ بروشور، بروشورهایی متناسب با کسب و کارها، خدمات و محصولات آنها طراحی می‌کند. این مجموعه با بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌های خصوصی و دولتی و نهادها و ارگان‌های مختلفی در حال همکاری بوده و با ارائه خدمات باکیفیت و با قیمت مناسب، توانسته رضایت آنها را جلب کند. به منظور دریافت خدمات طراحی سایت، بهینه‌سازی سئو سایت، طراحی غرفه، تیزرهای تبلیغاتی، سررسید، طراحی و چاپ تقویم، بروشور و … می‌توانید به این شرکت مراجعه کرده و از ایده‌های ناب و خلاقانه آن بهرمند شوید. ارائه خدمات مشاوره و ارائه طرح‌های باکیفیت با قیمت‌های رقابتی، از دیگر ویژگی‌های این مجموعه به شمار می‌آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید