تلفن

02166561301 – 02166561280

چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم

چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم

چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم؟

طراحی بنرنویسنده : رامین شجاعی۲۳ شهریور ۱۳۹۵

مراحل خلق یک بنر تبلیغاتی با ایجاد یک پیام قوی شروع می‌شود. کپی‌رایت یا متن، بخش اصلی تبلیغات بنری است و در بعضی موارد مهمترین قسمت آن به حساب می‌آید. یک طراحی خوب، پیام را تقویت کرده و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، اما کلماتی که شما در آن بکار می‌برید، پیام شما را تعریف می‌کند.به همین دلیل است که ما این ٧ توصیه را برای تولید متن تبلیغات بنری در طی فرایند طراحی بنر ارائه می دهیم:

۱به این پرسش پاسخ دهید: “هدفم از تبلیغات چیست؟

ممکن است که شما تخفیفی را پیشنهاد دهید یا محصولی جدید به بازار معرفی نمایید و همچنین در مورد بهبود خصوصیات محصولتان اطلاع‌رسانی کنید و تبلیغات شما در هر چیزی که باشد دو دلیل احتمالی برای انجام آن وجود دارد: معرفی برند و فروش.

فروش محصول و معرفی برند معمولا در کنار هم قرار می‌گیرند، اما به هر حال در بعضی از تبلیغات ممکن است تمرکز روی فروش باشد، در حالیکه در بعضی موارد دیگر روی بهبود و معرفی برند است.

۲مخاطب هدف

آیا این گفته معروف را شنیده اید؟

اگر با همه حرف می‌زنید، با هیچکس حرف نمی‌زنید.

این گفته در مورد تبلیغات آنلاین هم صدق می‌کند، به این دلیل که فضای اینترنت نیز همانند هر رسانه دیگری مملو از پیامهای تبلیغاتی است که سعی دارند توجه کاربران را به خود جلب کنند، عکس العمل کاربران هم نادیده گرفتن بیشتر این تبلیغات میباشد.

آنها فقط هنگامی به گفته شما توجه خواهند کرد که بخواهند و سخنان شما با طرز تفکر آنها هماهنگ باشد. پس سعی کنید محصول خود را به کسانی بفروشید که بیشتر مایل هستند که به شما گوش کنند زمانی که آماده گوش کردن هستند

شروع کنید به جمع آوری اطلاعات در مورد علاقه و نیازهای آنها، اگر امکان استفاده از محصول شما قابلیت توسط گروه های مختلفی وجود دارد برای هر گروه پیام تبلیغاتی جداگانه ای تولید کنید.

٣خودتان را جای آنها قرار دهید

اگر شما کالا یا خدمتی را جهت رفع مشکل یا ارتقاء وضعیت زندگی مشتریان خود به وجود آورده اید، آنها احتمالا با روی بازتری به حرفهای شما گوش خواهند کرد که البته باید به زبان آنها صحبت کنید، استفاده نکردن از لغات تکنیکی در برخی از موارد می تواند سخت باشد، اما در دیدگاه مشتریان شما این لغات تنها اصطلاحاتی گیج کننده هستند که به درستی فهمیده نمی شوند، از طرفی دیگر اگر برای افرادی فنی تبلیغ می کنید باید با اصطلاحات مخصوص خودشان باشد.

۴خلاصه گویی

ما نمی خواهیم متن طولانی را در مقابل کوتاه قرار دهیم و این دو را با هم مقایسه کنیم، منظور از خلاصه گویی پرهیز از هر گونه زیاده گویی و اطلاعت غیر ضروری است.

یاوه گویی، وبگردهای پرشتاب را کسل کرده و کمتر ممکن است مفید واقع شود.

۵واژگان جذاب

شما می توانید از واژه های جذاب در کار خود استفاده کنید البته در صورتی که بدانید این واژه های جذاب از دیدگاه مشتریانتان کدامند. از به کارگیری اصطلاحات شعاری و زرد مانند: کسب ثروت، مشتری مداری و در متن بنر دوری کنید. این کلمات دیگر تاثیر و جذابیتی برای مشتریان شما ندارند و نمی توانند محصول شما را در رقابت ها حفظ کند.

ما می دانیم که محصول شما عالیست و تمام ویژگی های خوب را داراست، اما بخاطر داشته باشید که کاربران تنها در عرض چند لحظه با دیدن آگهی تان شما را ارزیابی میکنند. پس کلمات را به دقت انتخاب کرده و پیام خود را ساده و منسجم کنید.

رایگانیکی از قویترین واژه هایی است که می توانید در بنر خود به کار ببرید، سعی کنید کاری با ارزش را رایگان معرفی کنید، اما مراقب بکارگیری غلط آن نیز باشید. تلاش برای فریب کاربران برابر است با کلیک های بی ارزش و خارج شدن سریع آنها از صفحه فرود کمپین شما که در نهایت منجر به هدر رفتن بودجه تبلیغاتی شما می شود.

چند واژه جذاب که استفاده از آنها توصیه می شود:

ارائه محدود-نکات محرمانه-جدید-سریع وزن کم کنید

همه می خواهند بدانند محصول شما چطور می تواند زندگیشان را راحت تر کند؟

۶دکمه کال تو اکشن یا فراخوان

در نوآوری روند تولید یک بنر شما دقیقا می دانید مشتریانتان چه می خواهند اما ممکن است آنها به این صراحت متوجه این نکته ظریف نشوند، پس بهترین عمل در نوشتن یک متن، دکمه کال تو اکشن است.

چند نمونه کال تو اکشن مناسب:

همین حالا استخدام شوید”-“شرکت در مسابقه”-“همین حالا شروع کنید”-“همین حالا دانلود کنید”-“دانلود رایگان”-“خرید آنلاین”-“سفارش آنلاین”-…

هر وقت که از کال تو اکشن استفاده می کنید، سعی نکنید مخاطبانتان را فریب دهید. یک بنر می تواند در کاربران ایجاد توقع کند پس این خیلی مهم است که کاربران بعد از کلیک روی آن احساس ناامیدی نکنند.

احتمال زیادی وجود دارد که فردی به محصولی خاص جهت رفع مشکل خود علاقه مند شود تا اینکه به کل محصولات سایت.

۷روشهای دیگر را امتحان کنید

از افرادی که در روند ساخت بنر شرکت نداشته اند بپرسید نظرشان در مورد پیام شما چیست، اگر آنها از مخاطبین هدف شما باشد چه بهتر، دیدگاه های جدید نتایج جالبی به همراه دارد.

شما همچنین می توانید نسخه های متفاوتی از یک بنر را تهیه کنید و آنها را به صورت A/B تستینگ مورد ازریابی قرار دهید.

 

منبع: بنراسنک

برچسب ها : بنر, مطالب منتخب

 

 

 

 

 

 

صفحه نخست

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. دستوراتی که نرخ کلیک‌خوری بنر‌های شما را افزایش می‌دهند
 •  

      دستوراتی که نرخ کلیک‌خوری بنر‌های شما را افزایش می‌دهند

طراحی بنرنویسنده : رامین جابری۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

هر کدام از ما وقتی در زندگی روزمره خود با یک دستور از طرف اطرافیانمان مواجه می‌شویم، سریع گارد گرفته و سعی می‌کنیم که از آن دستور فرد مقابل خود، سرپیچی کنیم. ولی وقتی که پا به فضای مجازی می‌گذاریم، شاید قوانین برای ما که روی دستورات دیگران سخت‌گیر هستیم، کمی تفاوت کند و حتی دوست داشته باشیم که مقداری هم به ما زور بگویند. در ادامه به سه بنر تبلیغاتی می‌پردزایم که هر سه آنها کمی با زورگویی جلو می‌آیند و تاثیر خوبی روی عملکرد مخاطب می‌گذارند.

۱) سایت‌چکاپ:

همان طور که از نام این کمپانی مشخص است، سایت‌چکاپ یک پلتفورم است که تمام فاکتورهای فنی موفقیت وب‌سایت شما را بررسی می‌کند و به شما کمک می‌کند که نقص‌های آن را رفع کنید. اخیرا سایت‌چکاپ یک کمپین تبلیغاتی را شروع کرده که مخاطبانش می‌توانند از طریق این کمپین، از مقداری شارژ رایگان بهره ببرند. بنر این کمپین که دکمه فراخوان (Call-to-Action) با متن بررسی کن آمده، کمی حالت دستوری دارد که مخاطب را واقعا تشویق می‌کند که سایتش را با سایت چکاپ، بررسی کند. البته در نظر داشته باشید که اینجا شما به سایت‌چکاپ دستور می‌دهید!

۲) فرانش:

فرانش که یک بستر آموزشی با کلی دوره‌های متفاوت است، در کمپین آخر خود روی ویدئوهای رایگانی که منتشر می‌کند تمرکز کرده و سعی دارد به این واسطه، مخاطب را جذب خودش کند. دکمه فراخوان بنر این کمپین به شکلی حس نبود وقت را برای مخاطب القا می‌کند و باعث می‌شود که افراد بیشتری رو آن کلیک کنند.

۳) آموزش:

وب‌سایت آموزش که عموما دوره‌های آموزشی تخصصی را درقالب دیسک نوری به فروش می‌رساند، اخیرا یک کمپین تبلیغاتی داشته که بنر آن طراحی بسیار مناسبی دارد و مخاطب آموزش طراحی و برنامه‌نویسی را مستقیما هدف می‌گیرد و با دکمه فراخوان همین الان سفارش دهید، مخاطب را با یک دستور به سمت خرید محصولات وب‌سایت خود می‌فرستد.

همیشه در نظر داشته باشید که با توجه به محصولی که عرضه می‌کنید، می‌توانید حس نبود وقت را به مخاطب القا کنید؛ از طرفی دیگر می‌توانید برای مدت کوتاه کمپین‌های فروش ویژه داشته باشید که چنین دکمه‌های فراخوانی در این مدل کمپین‌ها واقعا جواب می‌دهند و باعث می‌شوند که نرخ تبدیل بالایی را از آن خود کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی بنر با بلاگ‌اد همراه باشید.

برچسب ها : طراحی بنر, مطالب منتخب

فحه نخست

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. آناتومی یک بنر بی‌نظیر در تبلیغات آنلاین
 •  

      آناتومی یک بنر بی‌نظیر در تبلیغات آنلاین

طراحی بنرنویسنده : حسام اسعدی۱۷ اسفند ۱۳۹۴

هر فردی که در زمینه طراحی بنر به فعالیت می‌پردازد، تعریف متفاوتی از یک بنر خوب دارد و هر طراح به نوبه خود، روی بخش خاصی از بنر تمرکز می‌کند. مشتریان هم، چه خوب و چه بد باشد ناچارا وارد جریان طراحی شده و دوست دارند خواسته‌هایشان اعمال شود. البته در خیلی از موارد می‌بینیم که دخالت مشتری‌ها سبب ایجاد کمپین‌های بسیار موفقی می‌شود.

البته مشتریانی هم هستند که دوست دارند بنرهای تبلیغاتیشان را خود طراحی کرده و در حقیقت این اینفوگرافیک برای این افراد در زیر قرار داده شده است.

 

منبع: BuySellAds

 

برچسب ها : اینفوگرافیک

ونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت دوم)

طراحی بنرنویسنده : محمد‌امین مولوی۱۸ اسفند ۱۳۹۳

همانطور که میدانیم طراحی بنر یکی از اصل‌های تبلیغات اینترنتی است و بدون رعایت اصول آن شاید با مشکل از دست دادن مخاطبان برخورد کنید . در مطلب قبلی به نکات اساسی و پایه اشاره کردیم و در این مطلب وارد مسائلی جدی تر خواهیم شد.

 

۵توجه داشته باشید که بنر شما کاملا واضح باشد.

 

چشم انسان به صورت طبیعی مستقیم به سمت مطلب داخل یک فریم کشیده میشود و باید پیام را به خوبی انتقال دهد.

راهکار : اگر بنر شما سفید است میتوانید از قابی خاکستری رنگ برای از بین بردن یکنواختی استفاده کنید در ضمن بیشتر توجه مخاطب از لحاظ روانی به بالا و پایین سمت راست بنر (نقاط طلایی) معطوف میشود.

۶متن کوتاه دوست داشتنی من

 

ببینید زمانی که درباره یک متن رسا صحبت میکنیم قطعا متنی طولانی نیست پس اگر واقعا دوست دارید جذابیت بنر خود را تا حد ممکن کاهش دهید بهتر است سعی کنید یک کتاب مطلب روی بنر خود پیاده کنید.

راهکار: الف) برای مطالب مهمتر از فونت بزرگتر استفاده کنید.

ب) ترتیب مطالب را رعایت کنید.

ج) از هرگونه فونت های خمیده , پیچیده , نا موزون و کوچکتر ازPT 10 اجتناب کنید.

 

۷همخوانی بنر و برند

 

بعد از اینکه مخاطب شما توسط پیشهنادات شما جذب شد نوبت به کلیک میرسد. پس از کلیک طی فرایندی مخاطب به صفحه فرود وارد میشود و زمانی که بنر شما با محصولات یا اطلاعات داخلی صفحه فرود متناقض باشد مشکلات بسیاری ایجاد میشود.

راهکار:

الف) محصولات خود را با بنر همگام کنید.

ب) از پیچیدگی در صفحه فرود جا اجتناب کنید. گزینه های زیاد مخاطب را گیج میکند.

۸خروجی فرمت مناسب

 

PNG JPG GIF یا فایل های خروجی نرم افزار ادوبی فلش خروجی بسیار مناسبی برای طراحی بنر شما محصوب میشود.ولی باید توجه کنید که تمامی دستگاه های نمایش دهنده کاملا تمام فرمت ها را پشتیبانی نمیکنند پس در نتیجه استفاده از فرمت GIF بدلیل پشتیبانی کامل بهترین گزینه محسوب میشود.

 

چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت اول)

چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت سوم)

 

 

صفحه نخست

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. قدرت بنرهای بزرگ در تبلیغات PPC
 •  

      قدرت بنرهای بزرگ در تبلیغات PPC

طراحی بنرنویسنده : محمد‌امین مولوی۲۳ اسفند ۱۳۹۳

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد تبلیغات PPC این است که آگهی‌دهنده ها و نمایش‌دهنده ها می‌توانند، همه چیز را در آن تحلیل کرده و نتیجه گیری کنند. اخیرا تحقیقاتی روی سایزهای بزرگ بنرهای تبلیغاتی صورت گرفته و در نتایج آن موضوع غیر قابل پیش‌بینی‌ای عنوان شده است.

این تحقیق روی چندین آگهی‌دهنده صورت گرفته که همه آنها در تبلیغات خود از سایزهای بنرهایی چون ۲۵۰*۲۵۰، ۴۰۰*۴۵۰ و ۱۲۰*۶۰۰ بهره می‌بردند. اما این آگهی‌دهنده ها تصمیم می‌گیرند روی بنر جدیدی با سایز ۶۰۰*۳۲۵ تمرکز کنند و در ادامه نتایج زیر توسط یکی از آنها حاصل می‌شود:

 • میزان Click-through-Rate بنر ۲۳% افزایش می‌یابد.
 • تعداد کلیک‌های روی این بنر برابر با ۹۶۱۰ است.
 • ۱۰۴ سفارش برای این آگهی‌دهنده ثبت می‌گردد.

بنرهای بزرگ به یک سری دلایل تاثیرگذاری بیشتری دارند که عبارت است از:

 • شما می‌توانید اطلاعات بیشتری به مخاطب ارائه دهید.
 • با استفاده از طرح‌های موثرتر، شما می‌توانید راحت‌تر مخاطب جذب کنید.
 • محیط بزرگتری برای نمایش محصول خود خواهید داشت.
 • این بنرها حجم بیشتری از صفحه را اشغال می‌کنند.

همان طور که در دنیای رسانه‌ها همه به دنبال جلوه‌های بصری بزرگ و نمایشگرهای بزرگتر هستند، در دنیای تبلیغات دیجیتال و  تبلیغات PPC هم چنین قانونی صدق می‌کند.

 

ست

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت اخر)
 •  

      چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت اخر)

طراحی بنرنویسنده : محمد‌امین مولوی۲۳ فروردین ۱۳۹۴

۹حجم بنر خود را کم کنید:

با توجه به Google Adwords، بهترین حجم فایل بنر تبلیغاتی طراحی شده کم تر از ۱۵۰ کیلوبایت است. توجه داشته باشید که باید قبل از اسکرول کردن مخاطب، بنر شما بارگذاری شده باشد و  ممکن است با اتلاف وقت، مخطابان جدید خود را از دست دهید.

 

۱۰از تصاویر فقط در زمان نیاز استفاده کنید:

تصاویر مرتبط در بعضی مواقع باعث جلوه بیشتر بنر می‌گردند، ولی در مواقعی که به تصویر نیاز نیست از آن استفاده نکنید. همیشه به خاطر بسپارید کلمات مرگبار ترین اسلحه برای جلب مخاطب هستند.

 

۱۱القای حس فوریت

بدو

سریع

همین الان

آیا این کلمات شما را جذب نکرد؟ از کلمات جادویی با فونت برجسته و رنگ های متفاوت استفاده کنید.

 

 

۱۲از متحرک سازی استفاده کنید

استفاده از متحرک سازی سبب رشد بازدید و در پی آن باعث افزایش کلیک روی بنر شما می‌شود. بنر متحرک باید طوری باشد که دکمه فراخوان (call to action) در تمام فریم بوده و اگر این امکان وجود نداشت، حداقل در فریم آخر وجود داشته باشد . زمان نمایش بنر متحرک شما نباید از ۱۵ ثانیه بیشتر طول بکشد.

به عنوان آخرین توصیه: بنر شما بر اساس زیبایی قضاوت نمی‌گردد، بلکه بر اساس کارایی ارزش گذاری می‌شود. یک بنر شاید زشت ترین چیزی باشد که در دنیا وجود دارد ولی اگر کارایی داشت، بهترین بنر شما محسوب خواهدشد.

تمام ویژگی های ابتدایی یک بنر خوب در این سری مطلب بازگو شد. برای شروع کمپین تبلیغات بنری به ای‌نتورک مراجعه کنید

چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت اول)

چگونه یک بنر موثر و منحصر به فرد خلق کنم؟ (قسمت دوم)

 

 

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. همه چیز در مورد طراحی بنر فلش
 •  

      همه چیز در مورد طراحی بنر فلش

طراحی بنرنویسنده : پویان وحیدی۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

اگر در حوزه تبلیغات اینترنتی فعالیتی دارید به احتمال زیاد با بنرهای فلش برخورد کرده‌اید. بنرهایی که با نرم‌افزارهای مختلفی مثل Adobe flash  یا Swish Max طراحی شده‌اند و پر از افکتهای چشمگیر و انیمیشنهای جذاب هستند و الزاماً با پسوند swf در فضای آنلاین منتشر شده‌اند.

ما میخواهیم درمورد این بنرها، موارد استفاده، نقاط ضعف و قدرتشان موشکافی کنیم تا یاد بگیریم کجا و چه زمانی از این بنرها استفاده کنیم یا نکنیم.

همانطور که میدانید این نوع بنرها بنا به تواناییهای طراح آن، می‌توانند بسیار جذاب و چشم نواز باشند و از افکتهای متکاملی بهره ببرند. علاوه بر این موضوع، حجم این نوع فایل به دلیل نحوه مهندسی آنها نسبت به بنرهای GIF بسیار کمتر است و چنانچه یک بنر فلش را به معادل GIF آن برگردان کنیم تا چندین برابر حجم پیدا خواهد کرد.

پس زمانی که پای طراحی بنر که اساساً همیشه دغدغه محدودیت حجم دارد، برسد. بنرهای فلش بسیار بهتر به نظر می‌آیند.

اما زمانی که داریم به تبلیغات آنلاین و خصوصاً تبلیغات کلیکی فکر می‌کنیم؛ باید به موارد ظریف دیگری نیز دقت داشته باشیم تا هزینه‌ای که برای تبلیغات می‌کنیم را تا جایی که می‌توانیم بهینه کنیم.

 

آیا ما به همه کاربرانی که بنر ما را مشاهده می‌کنند واقعاً علاقه داریم؟

بنرهای پر از انیمیشن فلش میتوانند بسیار جذاب باشند و تعداد کسانی را که روی آنها کلیک میکنند را افزایش بدهند. اما خصوصاً زمانی که ما داریم به ازای هر کلیک هزینه پرداخت می‌کنیم همه کاربران کسانی هستند که نهایتاً مشتری محصول یا سرویس ما میشوند؟ مسلماً خیر! پس ایجاد جذابیت بیش از حد در بنرها که منجر به ورود کاربرانی به صفحه فرود ما شوند که اساساً هرگز نمی‌توانند کاربر ما باشند برای ما صرفاً یک کار هزینه ساز است و از سوی دیگر نتایج تحلیلی صفحه فرود ما را به هم میریزند و نرخ پرش (Bounce rate) صفحه فرود خود را افزایش میدهیم.

البته زمانی که هدف ما از کمپین صرفاً برندینگ باشد این موضوع می‌تواند کمی متفاوت باشد. یا در تبلیغات نمایش ثابت (display) که ما به ازای یک جایگاه ثابت در یک سایت مشخص هزینه میکنیم موضوع باز هم قابل بحث می‌شود. هرچند به عقیده شخصی من به دلیل به هم ریختن آمار قابل تحلیل صفحه فرود، باید همیشه و همیشه به بهینه کردن ورودی صفحه فرود از کاربرانی که واقعاً کاربر هدف ما هستند و پیشتر در Journey map استخراج شده‌اند پایبند بود و اجازه ورود آنتی‌پرسوناها و کاربران رندوم را تا حد امکان نداد.

 

به ابعاد فنی موضوع توجه کنیم

بنرهای فلش به صورت پیش‌فرض در هیچکدام از مرورگرها به غیر از گوگل کرومپشتیبانی نمی‌شوند. همچین در تبلتها و گوشیهای موبایل هم اوضاع به همین صورت است. پس زمانی که ما از طراحی بنر فلش استفاده میکنیم باید متوجه باشیم که بسیاری از کاربران هرگز موفق به دیدن بنرهای ما نخواهند شد. اینجا کسانی که تبلیفات ثابت (Display) دارند هم باید نگران باشند که بسیاری از کاربران هرگز آنچه را که برایش هزینه کرده‌اند را نخواهند دید.

 

درنهایت نمی‌توان یک حکم کلی برای این موضوع صادر کرد اما با توجه به آنچه که گفته شد به نظر می‌آید که استفاده از بنرهای فلش یا حتی بنرهایی که بیش از حد جذاب باشند خصوصاً برای کمپینهای کلیکی استراتژی مناسبی نیست مگر آنکه هدفشان صرفاً برندسازی باشد. و بی‌توجهی به تعداد افراد بالایی که اساساً قادر به مشاهده بنرهای شما به دلیل مسائل فنی قضیه نیستند هم کمی بی‌احتیاطی است. مگر آنکه در کمپینهای تست به این نتیجه دیگری برسیم.

اما همیشه درنظر داشته باشید که کیفیت کاربران وارد شده به صفحه فرود شما چندین برابر تعدادشان اهمیت دارد.

برچسب ها : بنر تبلیغاتی

فیک

طراحی بنر

 1. نکاتی برای طراحی بنر سایز کوچک
 •  

      نکاتی برای طراحی بنر سایز کوچک

طراحی بنرنویسنده : محمد‌امین مولوی۱۴ تیر ۱۳۹۴

اهمیت بنرهای تبلیغاتی، هم برای تبلیغ‌کننده و هم برای صاحب کسب‌وکاری که تبلیغ کرده اهمیت دارد. طراحی یک بنر تبلیغاتی خوب بسیار فراتر از باز کردن برنامه فتوشاپ و کشیدن چند طرح ساده است. به همین دلیل طراحی یک بنر علاوه بر ذوق و هنر به فاکتورهای دیگری هم نیاز دارد. در این میان سایز های بنر های تبلیغاتی دارای اهمیت بسیاری هستند و سایز های بزرگ تر بیشتر دیده می‌شوند؛ ولی چکار کنیم که سایز های کوچک بنر ما هم، همانند سایز های بزرگتر دیده شود؟

 

این در زمانی رخ می‌دهد که می‌توانید بهترین بهره گیری از سایز های کوچک را در فضایی محدود داشته باشید.

در موارد زیر به نکاتی می پردازیم که شاید نکاتی مهم و قابل توجه در طراحی این سایز های باشد:

 

۱سایز های کوچک در شبکه تبلیغات کدامند ؟

 

سایز های: ۱۲۰×۲۴۰

۲۳۴×۶۰

۱۲۵×۱۲۵

۳۰۰×۱۰۰

از سایز های کوچک در بنر های شبکه تبلیغات محسوب می‌شوند.

 

۲چگونه بوسیله سایز های کوچک کلیک جذب کنیم؟

 

الف) از عکس و لوگو یا متن های خیلی ساده و چند حرفی استفاده کنید:

 

استفاده از متن های بلند و طولانی در این نوع بنرها، شما را مجبور می‌کند فونت‌ها را کوچک کنید و با رخ دادن این اتفاق متن ناخوانا و یا به سختی خوانده خواهد شد.

این به این معنی است که شما بازی را باخته‌اید.

 

ب) از بک گراند ساده برای این سایز از بنر ها استفاده کنید.

 

بک گراند پیچیده باعث می‌شود چشمان مخاطب خسته شده و به بنر بی توجهی نشان دهد. استفاده از رنگ های فلت از گزینه‌های مناسب در این سایزها هستند.

 

ج) سایه‌ها را حذف کنید:

 

سایه در سایزهای بزرگ به زیبایی بنر کمک شایانی می‌کند؛ ولی در سایز های کوچک این زیبایی دلربا، تبدیل به غولی زشت و بد قواره می‌شود که گریبان تبلیغات بنری شما را می‌گیرد.

 

د) اسلاید ها را تقسیم کنید:

 

معمولا در سایز های کوچک بجای اینکه تمامی اطلاعات را از روی بنر حذف کنیم و بنری تک فریم خروجی بگیریم از فضای فریم های بعدی استفاده می‌کنیم .

 

طراحی مناسب

طراحی نامناسب

 

در بالا به چند نکته‌ای که در جلب توجه سایزهای کوچک اهمیت داشت پرداختیم. ولی اگر شما همچنان اصرار دارید که تمامی متون خود را روی بنرهای سایز کوچک اجرا کنید مشکلی نیست؛ نرخ کلیک خوری (CTR) پایین شتریست که در خانه همه می‌شیند!

برچسب ها : طراحی بنر

 

 

 

صفحه نخست

طراحی و گرافیک

طراحی بنر

 1. آیا اصلا شکل ظاهری بنر اهمیت دارد؟
 •  

      آیا اصلا شکل ظاهری بنر اهمیت دارد؟

طراحی بنرنویسنده : محمد‌امین مولوی۲۱ تیر ۱۳۹۴

در مطالب قبلی به کرات درباره نحوه طراحی بنر و نمایش تبلیغات صحبت شده است و همینطور در مقاله قدرت بنرهای بزرگ در تبلیغات PPC به این مورد اشاره کردیم که سایز و بزرگی یک بنر حتی باعث افزایش کلیک روی آن می شود. حالا زمان نمایش فرارسیده، در این مطلب به بنر های ارسال شده به شبکه تبلیغات توسط مشتریان و نتایج ارسالی از دپارتمان طراحی میپردازیم :

 

بنر آگهی دهنده :

بنر طراحی شده توسط دپارتمان طراحی :

بنر اولیه آگهی دهنده :

بنر طراحی شده توسط دپارتمان طراحی :

بنر اولیه آگهی دهنده :

بنر طراحی شده توسط دپارتمان طراحی :

نکته ای که همیشه توسط کارشناسان ما گفته میشه این است که “اگر بنر های توسط خودتون طراحی بشه خیلی بهتر هست.” واقعیت هم همینه شما دید بهتری نسبت به محصول و هدف تبلیغاتتون دارید. ولی اگر به هر دلیلی از طراحی بنر های تبلیغاتی غافل شدید، تیم طراحی شبکه تبلیغات همیشه حواسش به نرخ کلیک خوری (Click-through-rate) بنر های شما هست.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید