تلفن

02166561301 – 02166561280

افزایش سرعت وب سایت و کاهش نرخ پرش

افزایش سرعت وب سایت و کاهش نرخ پرش

افزایش سرعت وب سایت و کاهش نرخ پرش

آنالیز کمپین و ترافیکنویسنده : نیما مبارکی۱۴ مهر ۱۳۹۵

چندی پیش در پابلیشری مقاله ای تحت عنوانچگونه سرعت سایت خود را ارزیابی کنید؟برای شما منتشر کردیم و گفتیم “سرعت بارگزاری یک وب سایت از جمله موارد تاثیرگذار بر روی سئوی سایت و همچنین نرخ تعامل کاربران است.” حال می خواهیم درباره این پارامتر مهم، یعنی سرعت وب سایت (سرعت بارگذاری وب سایت) ، بیش از پیش صحبت کرده و درباره اهمیت این موضوع برای کاربر و همچنین تاثیر آن روی کاهش نرخ پرش نکاتی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

در حالت کلی، مخاطبان وب سایت شما انتظار دارند که سایت شما در عرض ۲ ثانیه (و یا حتی کمتر)، لود شود و اگر این زمان از ۳ ثانیه تجاوز کند، آن ها به تدریج وب سایت شما را به مقصد وب سایت رقبایتان، ترک خواهند کرد.

هر چه سرعت بارگذاری صفحه فرود شما کمتر باشد، نرخ پرش شما افزایش خواهد یافت. پارامتر سرعت وب سایت به شدت نیز مورد توجه گوگل است به طوری که اگر سرعت لود وب سایت شما آهسته باشد، نتایج شما در گوگل رتبه بندی خوبی دریافت نکرده و به ندرت در نتایج جستجو پایین می آیند.

این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که یک سایت کُند و آهسته می تواند یک کسب و کار را به مرض نابودی کشانده و مشتری های بالقوه شما را از خرید دلسرد نماید.

هر چه سرعت لود یک وب سایت افزایش یابد، به جز آنکه باعث کاهش نرخ پرش خواهد شد، نرخ تبدیل را نیز افزایش خواهد داد. براساس آمارهای منتشر شده توسط Smart Insights، وب سایت های سریعتر، شاهد نرخ تبدیل بالاتری نیز هستند.

با این اوصاف اگر شما مشتاق شده اید تا سرعت وب سایت خود را سنجیده و برای بهبود آن، تلاش کنید می توانید از ابزارهای آنلاین رایگانی که برای این کار ترتیب داده شده اند، استفاده نمایید. از جمله این ابزارها می توان به PageSpeed Insights ،Pingdom ،Web Page Test و OnCrawl استفاده نمایید (مقاله ای که در ابتدای متن به آن اشاره شد را از دست ندهید).

حال که نوبت شما فرا رسید، تجربیات و دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید. آیا شما نیز با افزایش سرعت بارگذاری وب سایت خود شاهد کاهش نرخ پرش و افزایش نرخ تبدیل سایت تان بوده اید؟

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید